ZO ČSCH Záhoří, okr. Písek

Chovatelské organizaci v Záhoří je 50 let

 

 

Úvodní stránka

Výbor ZO

Výstavy Záhoří

Registrace

Důležité adresy

St. Florian

Seznam členů

Fotografie

Historie

Kontakty

Tiskopisy

 


Základní organizace Českého svazu chovatelů v Záhoří byla založena 1.5.1960 jedenácti chovateli ze Záhoří a okolních obcí. V neděli 4.7.2010 na počest tohoto výročí byla uspořádána menší oslava, která se konala na dvoře a v prostorách chovatelského areálu v Záhoří.

Poněvadž bylo pěkné slunečné počasí a mnozí pamatují počáteční léta této organizace, přijelo pozdravit organizaci a její většinu zúčastněných členů mnoho hostů. Oslav se zúčastnila delegace zastupitelů obce Záhoří v čele se starostou Františkem Valvodou a místostarostou Petrem Káplem. Za ústřední výbor ČSCH Praha přijel chovatele do Záhoří pozdravit a předat organizaci k 50. výročí čestnou vlajku předseda Jiří Král a pracovníci redakce časopisu Chovatel Šárka Gorgoňová, Šárka Kořínková a Zdeněk Gorgoň. Krajské sdružení Českého svazu chovatelů bylo zastoupeno jejím předsedou Vladimírem Kopřivou, který je také předseda KRK ČSCH Praha, a jednatelem sdružení přítelem Martinem Kabátem. Dále se oslav zúčastnili představitelé všech základních organizací na Písecku a z Blatné a předseda okresní organizace ČSCH Strakonice přítel Miroslav Vaněček.

K tomuto výročí byla vydána brožura zachycující současnost i historii této organizace výstižně nazvána jako „Almanach“. Součástí této brožury byl i přehled jaké jsou v současné době v ČSCH ZO Záhoří chovaná plemena a barevné rázy.

Při oslavách tohoto významného výročí bylo vzpomenuto na deset let trvání spolupráce mezi chovatelskou organizací v Záhoří a chovatelským spolkem v rakouském Sant Florianu. Oslavovat a vzpomenout na léta velmi dobré spolupráce přijelo patnáct členů a příznivců tohoto rakouského spolku. Na této oslavě nechyběli ani podnikatelé a zástupci společností a firem dlouhodobě s naší organizací spolupracující.

Pro tuto oslavu, která se protáhla až do dalšího dne, bylo vytvořeno velmi pěkné prostředí na dvoře sídla chovatelů v Záhoří, doplněného opravenými vnitřními prostory. Po celé odpoledne a večer se o skvělou atmosféru starala vynikající kapela „Smolečenka“, pod vedením Zdeňka Kunta staršího. Jak už to na takovýchto oslavách bývá v poslední době zvykem, nechybělo grilované prase, pro labužníky byla podávána nadívaná holoubata a jiné speciality.

A co ještě dodat na závěr. Snad jen to, že tato akce byla podpořena i představiteli Jihočeského kraje. Nad oslavou tohoto výročí převzal záštitu radní Jihočeského kraje pan Ing. Karel Vlasák, organizaci podpořil ředitel Krajského úřadu Jihočeského kraje JUDr. Luboš Průša. Finanční příspěvek byl použit na zajištění putovních pohárů k tomuto významnému jubileu ČSCH ZO Záhoří.


Josef Jambura